Osiągnięcia

Rok szkolny 2022/2023

KONKURS GORCZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO ,,MOJA WYPRAWA W MIKROKOSMOS”

Uczniowie naszej szkoły:
Julitka Turska z klasy 3, oraz Szymon Wątor z klasy 8
zdobyli wyróżnienia w swoich kategoriach, pozostali uczniowie ( Kamila Węgrzyn, Weronika Wątor, Artur Węgrzyn, Gabriela Turska, Sandra Gancarczyk, Weronika Dudzik, Angelika Kokoszka) otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki za udział w konkursie, które odebrali w Ośrodku Edukacyjnym Gorczańskiego Parku Narodowego w Porębie Wielkiej.
Po oficjalnym podsumowaniu konkursu wszyscy uczestnicy wybrali się na poczęstunek oraz wyprawę w mikrokosmos parku dworskiego.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO ,,ZUNGENBRECHER / ŁAMAŃCE JĘZYKOWE”

Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych i ósmych. W rywalizacji udział wzięło 11 uczniów z sześciu szkół podstawowych z Gminy Dobra. Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Dudzik i Angelika Kokoszka. Podczas konkursu uczniowie czytali łamańce językowe w języku niemieckim, co nie jest łatwym zadaniem nawet w języku ojczystym.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Angelika Kokoszka – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wilczycach
II miejsce: Kacper Jakubiec – Szkoła Podstawowa im. Leopolda Węgrzynowicza w Dobrej
III miejsce: Justyna Olszewska – Zespół Placówek Oświatowych im. Władysława Orkana w Jurkowie

GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY ,,EKO-BAJKA”
Celem konkursu było propagowanie postaw ekologicznych, zwłaszcza w zakresie ochrony powietrza, poszerzanie wiedzy na temat ekologii, ochrony środowiska. Ponadto konkurs miał na celu szerzenie koncepcji ekologicznego sposobu życia, a także podkreślenia wpływu podjętych działań na ograniczenie zanieczyszczenie środowiska, edukacja ekologiczna oraz zainteresowanie uczniów tematyką walki z niską emisją.
W kategorii I, klas 1-4, tytuł laureatów zdobyły:
I miejsce: Julita Turska – SP Wilczyce
II miejsce: Kamila Węgrzyn – SP Wilczyce
III miejsce: Milena Walczak – SP Wilczyce
W kategorii II, klas 5-8 tytuł laureatów zdobyły:
I miejsce: Karolina Bolisęga – SP Wilczyce
II miejsce: Sandra Gancarczyk – SP Wilczyce
III miejsce: Milena Kuczaj – SP Wilczyce
Wyróżnienia: Laura Knapczyk – SP Wilczyce, Milena Kędroń – SP Wilczyce
Serdecznie gratulujemy!
POWIATOWY ETAP KONKURSU BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO
Drużyna naszej szkoły stanęła i tym razem na podium, zajmując 3 miejsce.
Naszą gminę reprezentowali uczniowie SP Wilczyce w składzie: Szymon Budacz, Karol Kucharczyk i Kamil Kuś.
Uczniowie zmagali się z praktyczną jazdą na rowerze po wyznaczonym torze przeszkód, teoretyczną częścią dotyczącą przepisów ruchu drogowego oraz pierwszą pomocą.
Dzięki wielu sponsorom, w tym Wójta Gminy Dobra, uczniowie otrzymali puchary, pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe.

 

I MIEJSCE NASZYCH UCZENNIC W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM
Z okazji Światowego Dnia Ziemi, 19 kwietnia 2023r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Dobrej odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Zainwestujw Naszą Planetę”.
W konkursie brało udział siedem Szkół Podstawowych z Gminy Dobra.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice:
Emilia Joniec
Angelika Kokoszka
Sabina Kuczaj
Nad prawidłowym przebiegiem ekologicznych zmagań czuwało jury w składzie: p. Bernadetta Młynarczyk z Starostwa Powiatowego w Limanowej, p. Michał Kosiarski z Gorczańskiego Parku Narodowego oraz p. Anna Jawor z Urzędu Gminy Dobra.
Uczestnicy konkursu rozwiązywali różnorodne zadania dotyczące wiedzy ekologicznej z wykorzystaniem urządzeń multimedialnych oraz prezentowali plakat zgodny z obowiązującym hasłem tegorocznego Dnia Ziemi. Wśród uczestników konkursu panowała przyjazna atmosfera i zdrowa rywalizacja. Wyniki prezentują się następująco:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Wilczycach
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Chyszówkach
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Dobrej
Dzięki sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Limanowej, Urzędowi Gminy Dobra oraz Gorczańskiemu Parkowi Narodowemu uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.
Serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu za zaproszenie.
Gratulujemy naszym uczennicom!

 

GMINNY ETAP TURNIEJU BRD
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie:
Szymon Budacz z klasy 7, Karol Kucharczyk z klasy 8 i Kamil Kuś z klasy 8.
Nasza drużyna stanęła na NAJWYŻSZYM STOPNIU PODIUM, kwalifikując się tym samym do etapu powiatowego.
W klasyfikacji indywidualnej miejsca kolejno zdobyli:
1 miejsce Karol Kucharczyk
2 miejsce Szymon Budacz
3 miejsce Kamil Kuś
Gratulujemy naszej drużynie!

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O OCHRONIE PRZYRODY

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o ochronie przyrody, kształtowanie świadomości ekologicznej oraz wypracowanie wrażliwości na otaczający świat przyrody wśród młodzieży szkolnej. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu, który obejmował zagadnienia zawarte w Atlasie Form Ochrony Przyrody Powiatu Limanowskiego. Mogli w nim wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i średnich z terenu Powiatu Limanowskiego.
Wyróżnienie w kategorii klas V-VIII otrzymał uczeń naszej szkoły, Szymon Wątor. Gratulujemy!

GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY ,,COŚ Z NICZEGO – DRUGIE ŻYCIE Z ODPADÓW”

  Celem konkursu było propagowanie i pogłębianie wiedzy na temat ekologii i troski o środowisko naturalne. Uświadamianie dzieciom i młodzieży o niekorzystnym wpływie odpadów na środowisko przyrodnicze, na żyjące w nim rośliny, zwierzęta oraz człowieka, kształtowanie kreatywnego myślenia w aspekcie ochrony środowiska.
W kategorii klas 1- 4  wyróżnienie zdobyła Amelia Joniec.
W kategorii klas 5 – 8, III miejsce zdobyła Milena Kędroń a wyróżnienie Sabina Kuczaj.

Rok szkolny 2021/2022

Konkurs ekologiczny ,,Gramy w zielone”

Uczniowie klasy pierwszej zajęli III miejsce w konkursie ekologicznym ,,GRAMY W ZIELONE”, organizowanym przez Fundację Nowa Galicja.
Konkurs polegał na przygotowaniu zbiorowej pracy o charakterze proekologicznym.
Nasi uczniowie przygotowali zabawki z surowców wtórnych oraz wzięli udział w dniu ekologicznym pod hasłem: ,,Myślimy, nie śmiecimy, o Ziemię się troszczymy”.
Uczniów do konkursu przygotowała pani Dorota Naściszewska i pani Marta Wątor.

Turniej tenisa stołowego

23 listopada 2001 r. odbył się gminny turniej tenisa stołowego dla dla młodzieży klasy 7 i 8. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej w Jurkowie.

Mecze rozgrywane były systemem pucharowym do trzech wygranych setów. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt i chłopców w składzie: Natalia Kuś, Martyna Kuczaj, Magdalena Wątor oraz Paweł Budacz, Jakub Kołodziej i Szymon Wątor.

W wyniku rywalizacji sportowej dziewcząt, pierwsze miejsce wywalczyła Natalia Kuś, a trzecie Martyna Kuczaj. W zmaganiach drużynowych Natalia Kuś i Martyna Kuczaj zdobyły pierwsze miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała pani Maria Kołodziej.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców drugie miejsce zajął Paweł Budacz, a w drużynowej Paweł Budacz i Jakub Kołodziej uplasowali się na drugim miejscu. Gratulujemy!

 

Powiatowy konkurs ,,Zawodowy GPS”.

Miło nam poinformować, iż na liście laureatów w roku szkolnym 2021/2022, znalazła się nasza uczennica klasy VIII- Magdalena Wątor.
Powiatowy konkurs „Zawodowy GPS” przeznaczony jest dla młodzieży uczęszczającej do szkół podstawowych z terenu powiatu limanowskiego. Celem konkursu jest wzbudzanie zainteresowań zawodowych uczniów i wskazania możliwości wyboru dalszej drogi edukacyjnej.
– Konkurs wyłaniania, wspiera i motywuje uczniów w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań zawodowych.
Rywalizacja pomiędzy uczniami przebiegała w dwóch etapach. Pierwszym były eliminacje prowadzone w poszczególnych szkołach poprzez platformę online udostępnianą przez organizatora, w drugim zaś zakwalifikowani uczestnicy przedstawiali prezentację multimedialną z zakresu danej branży.
Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego ,,DACHL – LÄNDER!”
W dniu 14.06.2021 w Zespole Placówek Oświatowych w Jurkowie odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „DACHL-LÄNDER!”.
W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas 7-8, z sześciu szkół z Gminy Dobra. Uczniowie rozwiązywali quiz na własnych telefonach za pomocą aplikacji mobilnej KAHOOT. Quiz składał się z 30 pytań z zakresu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Uczestnicy na udzielenie odpowiedzi mieli przeznaczone 20 sekund. O kolejności zajmowanego miejsca decydowały ilość poprawnie udzielonych odpowiedzi i czas.
Nasza szkołę reprezentowali: Magdalena Wątor z klasy VIII oraz Szymon Wątor z klasy VII.
Pierwsze miejsce zajęła nasza uczennica Magdalena Wątor.
Drugie miejsce Jan Zawada ze Szkoły Podstawowej w Dobrej,
a trzecie Andrzej Pazdur z Zespołu Placówek Oświatowych w Skrzydlnej.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nauczyciele przygotowujący do konkursu: Danuta Ranosz (Szkoła Podstawowa w Wilczycach, Zespół Palcówek Oświatowych w Jurkowie, Szkoła Podstawowa w Chyszówkach), Barbara Gąsior (Szkoła Podstawowa w Dobrej i Stróży), Anna Misiak (Zespół Placówek Oświatowych w Skrzydlnej).
Nagrody dla zwycięzców i uczestników ufundowała Rada Rodziców Zespołu Placówek Oświatowych w Jurkowie, Limanowski Dom Kultury, Instytut Gothego w Krakowie, Instytut Austriacki w Wrocławiu, Ambasada Republiki Federalnej Niemiec oraz Ambasada Szwajcarii w Polsce.

 “Zawód nie zawodzi” – wsparcie wyboru ścieżki kariery zawodowej przez uczniów szkół podstawowych”

W Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej odbył się wielki finał II edycji konkursu “Zawód nie zawodzi”.
Od marca uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych mogli za pośrednictwem specjalnie stworzonej na stronie ZSTI platformy e-learningowej poznawać nie tylko ciekawostki dotyczące promowanych branż, ale też ofertę rynku pracy. 
W obszarze reklamy, 1 miejsce zajęła uczennica naszej szkoły, Milena Kędroń.
Serdecznie gratulujemy.

Gminny Konkurs Ortograficzny

6 czerwca w Szkole Podstawowej w Dobrej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny.
Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów: Natalia Kuś, Magdalena Wątor i Szymon Wątor.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
1 miejsce ex aequo – Zuzanna Młynarczyk z kl. VIII SP Stróża i Filip Cieślak z kl. VIIIa SP Skrzydlna
2 miejsce – Wiktoria Śliwa z kl. VIII SP Chyszówki
3 miejsce – Natalia Kuś z kl. VIII SP Wilczyce

Rok szkolny 2020/2021

Konkurs ,,Czysta Rzeka”  

Szkoła Podstawowa w Wilczycach  zajęła 2 miejsce w konkursie ,,Czysta Rzeka” organizowanym w ramach projektu ,,Bądź Eko Fanem”. Nagrodą było wyposażenie dydaktyczne w postaci zestawu do badania wody i gleby – ,,Walizkę Eko Badacza” oraz zestaw doświadczeń do produkcji energii odnawialnej STEM.

Konkurs ,,Edukujemy – Pomagamy’’

Szkoła Podstawowa w Wilczycach laureatem V edycji konkursu ,,Edukujemy – Pomagamy’’ organizowanym przez Organizację Odzysku REBA

Rok szkolny 2019/2020

 

Gminny konkurs ekologiczny

Konkurs przeprowadzony był od 20 do 25 listopada. Łącznie wzięło w nim udział 366 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8. Uczniowie najmłodsi przygotowywali prace plastyczne, natomiast uczniowie klas starszych musieli rozwiązać test ekologiczny.

Nagrodą w klasach 1-3:

 • I miejsce – gra “Była sobie Ziemia” i butelka z filtrem
 • II miejsce – filtr wodny i butelka z filtrem
 • III miejsce – kalkulator z puszki i butelka z filtrem.

W klasach 4-6 i 7-8:

 • I miejsce – tablet
 • II miejsce – głośnik bluetooth
 • III miejsce – gra planszowa i butelka z filtrem.

Źródło: Wpis Wójta Gminy Dobra z 18 grudnia 2019 r.

https://www.facebook.com/wegrzyn.benedykt/photos/pcb.985881978452484/985880128452669

Zawodowy GPS

16 stycznia 4 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w finale Powiatowego konkursu ZAWODOWY GPS. Konkurs jak co roku cieszy się ogromną popularnością. Do finału przeszło 70 osób. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny. Laureatem V edycji konkursu ZAWODOWY GPS został Dawid Judka, uczeń klasy VIII 

Rok szkolny 2018/2019

 

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY ,,Czyste powietrze kontra niska emisja, Ty decydujesz czym oddychasz!

W kategorii klasy 4-6 tytuł laureatów zdobywają:

 • I miejsce – Kacper Misiura – SP Wilczyce;
 • II miejsce – Magdalena Wątor – SP Wilczyce;
 • III miejsce – Krzysztof Jania – SP Wilczyce
 • Wyróżnienia: Emilia Joniec – SP Wilczyce, Martyna Kuczaj – SP Wilczyce, Amelia Turska – SP Wilczyce,

W kategorii klasy 1-3 tytuł laureatów zdobywają:

 • I miejsce – Bartosz Walczak – SP Wilczyce;
 • III – Kamil Budacz – SP Wilczyce.

 

XVIII Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny

 • zajęcie II miejsca: Magdalena Wątor, Alicja Pajdo, Łucja Murzyn

Zdjęcia znajdują się na stronie: https://www.sosw-dobra.i1.com.pl/galeria,1892.html

Rok szkolny 2017/2018

 

“Gminny Turniej BRD”

23.04.2018 odbył się gminny etap Turnieju BRD. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Piotr Kołodziej, Kamil Dudzik, Anna Kuś oraz Izabela Chorągwicka zajęli I miejsce i będą reprezentowali naszą gminę na szczeblu powiatowym.

Indywidualnie:

 • I miejsce – Izabela Chorągwicka
 • II miejsce- Piotr Kołodziej
 • III miejsce -Kamil Dudzik

“Powiatowy Turniej BRD”

26 kwietnia 2018 roku zwycięska drużyna z gminnego Turnieju BRD reprezentowała naszą szkołę na turnieju powiatowym w Kasince Małej. Drużyna stanęła na podium zajmując III miejsce. Jesteśmy z nich dumni.

Indywidualnie:

 • IV miejsce – Piotr Kołodziej
 • VI miejsce – Izabela Chorągwicka

,,Bestiariusz dobrzański- ocalić od zapomnienia’’ – Gminny konkurs literacko-plastyczny organizowany przez Szkołę Podstawową im. Leopolda Węgrzynowicza w Dobrej

 • I miejsce uczniów klasy III (Angelika Kokoszka, Emilia Joniec, Szymon Wątor, Karol Kucharczyk, Kamil Kuś)

Rok szkolny 2016/2017

 

“Gminny Turniej BRD”

10 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej szkole gminny Turniej BRD. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Anna Kuś, Izabela Chorągwicka, Piotr Kołodziej oraz Adrian Węglarz zajęli I miejsce i będą reprezentowali naszą gminę na szczeblu powiatowym. Gratulujemy.

Indywidualnie uczniowie naszej szkoły zajęli:

 • I miejsce – Piotr Kołodziej
 • III miejsce – Izabela Chorągwicka
 • IV miejsce – Anna Kuś
 • VIII miejsce – Adrian Węglarz

“Powiatowy Turniej BRD”

25 kwietnia 2017 roku zwycięska drużyna z gminnego Turnieju BRD reprezentowała naszą szkołę na turnieju powiatowym w Kasince Małej. Drużyna stanęła na podium zajmując III miejsce. Jesteśmy z nich dumni.

Indywidualnie:

 • VI miejsce – Piotr Kołodziej
 • XII miejsce – Anna Kuś

“Gra wiejska”

2 czerwca 2017 roku w ZSO w Dobrej odbył się 2 etap “Gry wiejskiej”. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Alicja Pajdo, Emilia Kucharczyk, Izabela Chorągwicka oraz Piotr Kołodziej zajęli I miejsce w gminie. Gratulujemy.

Rok szkolny 2015/2016

 

“Gminny Turniej BRD”

Nasi znów górą – 25 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole gminny Turniej BRD. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Joanna Chmielnicka, Izabela Kucharczyk, Mateusz Budacz oraz Adrian Węglarz zajęli I miejsce i będą reprezentowali naszą gminę na szczeblu powiatowym. Gratulujemy.

Indywidualnie:

 • I miejsce – Joanna Chmielnicka
 • II miejsce- Mateusz Budacz
 • III miejsce -Izabela Kucharczyk

“Nałogom stop!”

W gminnym konkursie o nałogach pt. “Nałogom stop!” drużyna naszej szkoły w składzie: Sandra Dudzik, Katarzyna Walczak oraz Kamila Kuś zajęła II miejsce.

Rok szkolny 2014/2015

We wrześniu 2014 roku nasza szkoła otrzymała trzy certyfikaty za udział w programach edukacyjnych:

 • “Trzymaj formę” – dotyczący zdrowego stylu życia
 • “Czyste powietrze wokół nas” – program przedszkolnej edukacji antytytoniowej
 • “Nie pal przy mnie, proszę” – program profilaktyki antytytoniowej

Uczniowie, których prace plastyczne wysłane na konkursy zostały wyróżnione otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy.

“Tenis stołowy”

12 listopada 2014 roku uczeń klasy VI Dominik Kokoszka zajął II miejsce w gminnym turnieju tenisa stołowego i zakwalifikował się do rozgrywek na szczeblu rejonowym. Gratulujemy.

“Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”

15.04.2015 odbył się gminny etap Turnieju BRD. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Agnieszka Kołodziej, Ewelina Walczak, Dominik Kokoszka oraz Adrian Gucia zajęli I miejsce i będą reprezentowali naszą gminę na szczeblu powiatowym.

Indywidualnie:

 • I miejsce – Agnieszka Kołodziej
 • II miejsce- Dominik Kokoszka
 • III miejsce – Ewelina Walczak