Dzień Ziemi w naszej szkole

05.05.2023

Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia a także wychowywanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole.

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne wydarzenie, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej oraz poszanowanie środowiska naturalnego.

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi odbywały się pod hasłem: ,,Zainwestuj w naszą planetę’’.

W naszej szkole Dzień Ziemi obchodziliśmy 20 kwietnia.

Zaczęliśmy od obejrzenia prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczniów.

W części artystycznej wystąpiły dzieci z klas I-III w ,,Tańcu Żywiołów’’ oraz w przedstawieniu pt. ,,W biurze u Matki Natury’’, wcielając się w role zwierząt, którym nie podoba się niszcząca działalność człowieka. A spraw było wiele: ocieplanie się klimatu, wycinanie lasów, zanieczyszczenia wód, polowania na dzikie zwierzęta a także ,,zabetonowywanie’’ miast.

Kolejna część naszej uroczystości przebiegła pod hasłem Mody Ekologicznej. Uczniowie przygotowali stroje z użyciem materiałów takich jak: folie, naczynia jednorazowe, butelki plastikowe, gazety, pudła kartonowe. Przy dźwiękach muzyki nasze modelki i modele zaprezentowali swoje kreacje.

Uczniowie starszych klas przygotowali również plakaty, ulotki i wiersze zachęcające do dbania o naszą planetę a młodsi uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując krzyżówki ekologiczne.

To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej planety – Ziemi.