Dzień Ziemi 2022

21.04.2022

Drodzy Uczniowie,

W piątek, 22 kwietnia 2022 roku obchodzimy największe ekologiczne święto świata – DZIEŃ ZIEMI.

W tym roku przyświeca mu hasło: ,, Zainwestuj w naszą planetę”.

W tym roku szkolnym zachęcamy wszystkich uczniów do czynnego włączenia się w różne akcje i konkursy organizowane przez cały tydzień. W każdym dniu, zespół klasowy ma do wykonania jedno zadanie, za które może otrzymać od 1 do 6 punktów. Klasy, które zdobędą największą liczbę punktów otrzymają tytuł EKO- KLASY ROKU i zostaną nagrodzone.

22 KWIETNIA (piątek) – Piszemy listy dla Ziemi Zadaniem uczniów jest napisanie listów o tematyce ekologicznej, które będą skierowane do dorosłych. Listy mają być apelem młodych ludzi, aby wszyscy ludzie zwracali uwagę na problemy związane ze środowiskiem. Mają zachęcać dorosłych do proekologicznych działań na rzecz naszej planety. Listy będą pisane na specjalnym papierze wykonanym z makulatury. Liczymy na waszą kreatywność 😉😃

25 KWIETNIA – Sprzątamy naszą okolicę To dzień promocji aktywnego stylu życia i postaw proekologicznych. Zróbmy z tej okazji prezent naszej planecie i przyłączmy się do wiosennych porządków w naszej okolicy. W tym dniu zespoły klasowe zostaną wyposażone w rękawice i worki do zbierania odpadów.🏃‍♂️♻️

26 KWIETNIA – Organizujemy zbiórkę makulatury. Przynosimy: gazety, kolorowe czasopisma, książki, zeszyty, zapisane lub zadrukowane kartki papieru biurowego, opakowania papierowe i kartonowe, tekturę. Makulaturę należy przynosić przewiązaną sznurkiem lub w kartonie ( pakowane nie więcej niż 5 kg w paczce), podpisaną imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Środki ze sprzedaży makulatury przeznaczymy na cele charytatywne.

27 KWIETNIA – Sadzimy i poznajemy drzewa rosnące przy szkole Zadaniem uczniów jest przygotowanie tabliczek ,,wizytówek” dla jednego wybranego drzewa, podając jego nazwę, krótki opis, cechy charakterystyczne, ciekawostki, zdjęcia. W tym dniu zasadzimy również kolejne drzewo przy naszej szkole.

🌳29 KWIETNIA – Międzyklasowy turniej wiedzy przyrodniczo- ekologicznej. Podsumowanie konkursu. W tym dniu zespoły klasowe sprawdzą swoją ogólną wiedzę z zakresu przyrody i ekologii.