WYCIECZKA KLASY 8 DO GDAŃSKA

22.05.2026

W dniach 15 – 17 maja uczniowie klasy ósmej z wychowawcą i opiekunem – Rodzicem, odbyli wycieczkę do jednego z najpiękniejszych miast nad Bałtykiem, pełnego historii, klimatycznych uliczek i morskiej atmosfery. Najwięcej emocji budził lot samolotem, do którego próbowaliśmy przygotować się nieco wcześniej. Szczęśliwie dotarliśmy z Krakowa prosto na północ Polski i w miłej atmosferze rozpoczęliśmy naszą przygodę w Gdańsku. Głównym celem wycieczki było zwiedzenie Muzeum II Wojny Światowej, oraz takich miejsc jak: Stare Miasto, Długi Targ, Fontanna Neptuna, Ratusz Głównego Miasta, Żuraw nad Motławą, Bazylika Mariacka, Kładka na Ołowiankę. Nie zabrakło spacerów wzdłuż Motławy, oraz korzystając z pięknej pogody wycieczki do Sopotu by nacieszyć oczy pięknymi widokami z Sopockiego Molo. Była też wizyta w Ministerstwie Magii Harrego Pottera. Powrót Pendolino to kolejna atrakcja dla naszych turystów. Cała wycieczka przebiegła w miłej atmosferze i dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.