Z okazji Święta Ziemi uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w wyprawie ścieżką historyczno – edukacyjną w Słopnicach. Podczas wycieczki obejrzeliśmy cenne eksponaty Partyzantów 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej im. kpt. Juliana Krzewickiego, które zostały zgromadzone w Izbie Pamięci w OSP w Słopnicach. Następnie w towarzystwie członków Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych udaliśmy się ścieżką na Dzielec na Zrzutowisko „Sójka”. Tam poznaliśmy historię zrzutów alianckich.
Podczas spaceru mieliśmy okazję obserwować różne gatunki roślin i zwierząt oraz poznać tutejsze środowisko. W trakcie wycieczki w ramach korelacji międzyprzedmiotowej, wykonywaliśmy zadania przyrodnicze, geograficzne, oraz matematyczne, przydzielone poszczególnym grupom. Na koniec przyjemne chwile przy ognisku i wspólnym posiłku.
Wyprawa była bardzo ciekawa i pouczająca.












