Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego „DACHL-LÄNDER”

14.06.2022

W dniu 14.06.2021 w Zespole Placówek Oświatowych w Jurkowie odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „DACHL-LÄNDER!”.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas 7-8, z sześciu szkół z Gminy Dobra. Uczniowie rozwiązywali quiz na własnych telefonach za pomocą aplikacji mobilnej KAHOOT. Quiz składał się z 30 pytań z zakresu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Uczestnicy na udzielenie odpowiedzi mieli przeznaczone 20 sekund. O kolejności zajmowanego miejsca decydowały ilość poprawnie udzielonych odpowiedzi i czas.

Nasza szkołę reprezentowali: Magdalena Wątor z klasy VIII oraz Szymon Wątor z klasy VII.

1 miejsce zajęła nasza uczennica Magdalena Wątor.

2 miejsce Jan Zawada ze Szkoły Podstawowej w Dobrej

3 miejsce Andrzej Pazdur z Zespołu Placówek Oświatowych w Skrzydlnej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nauczyciele przygotowujący do konkursu: Danuta Ranosz (Szkoła Podstawowa w Wilczycach, Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie, Szkoła Podstawowa w Chyszówkach), Barbara Gąsior (Szkoła Podstawowa w Dobrej i Stróży), Anna Misiak (Zespół Placówek Oświatowych w Skrzydlnej).

Nagrody dla zwycięzców i uczestników ufundowała Rada Rodziców Zespołu Placówek Oświatowych w Jurkowie, Limanowski Dom Kultury, Instytut Gothego w Krakowie, Instytut Austriacki w Wrocławiu, Ambasada Republiki Federalnej Niemiec oraz Ambasada Szwajcarii w Polsce.