Zgodnie z kalendarzem Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia każdego roku.
Szkolny Dzień Ziemi był okazją do wspólnego promowania postaw ekologicznych i troski o środowisko naturalne. Uczniowie oraz przedszkolaki wraz z opiekunami uczestniczyli w różnych działaniach, takich jak:
· Udział w XXI MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM pod hasłem „Nasza Moc, Nasza Planeta” organizowanym przez SOSW w Dobrej
· konkursy plastyczne pt. „Kartka z życzeniami dla Ziemi”, „Eko – hasło do działań”
· aktywna przerwa – łamigłówki i zadania w czasie przerw międzylekcyjnych
· wyjście na wycieczkę interdyscyplinarną na Dzielec
· praca z mapą – zaznaczenie przebytej trasy, liczenie skali, obwodów drzew, różnorodności biologicznej, pola powierzchni, zagęszczenia populacji
· gazetka tematyczna na korytarzu
· akcje sprzątania terenu szkoły i okolicy.
Wydarzenie miało na celu zwiększenie świadomości ekologicznej oraz pokazanie, że każdy z nas może dbać o naszą planetę każdego dnia.
Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi nagrodami rzeczowymi.


